حلال های بی بو

حلال های بی بو | سپهر شیمی

نفت خام

نفت خام یا پترولیوم بطور طبیعی در زیر زمین یافت می شود و پس از استخراج تبدیل به سوخت و فرآورده های دیگر می شود. نفت یک سوخت فسیلی است به این معنی که در طی تجزیه مواد آلی طی میلیون ها سال تولید شده است. هنگامی که مقادیر زیادی از ارگانیسم های مرده – در درجه اول زئوپلانکتون ها و جلبک ها – در زیر سنگ های رسوبی تحت تأثیر گرما و فشار شدید قرار بگیرند ، نفت تشکیل می شود.نفت خام مایعی سیاه یا قهوه‌ای تیره است اما گاهی اوقات به رنگ‌ زرد، قرمز یا سبز نیز دیده می شود که نشان دهنده ترکیبات متنوع این ماده‌ پر ارزش است. نمونه هایی از فرآورده های نفت خام شامل نفت سفید ، بنزین و سوخت دیزل است. فرآورده های نفتی معمولا مخلوط های پیچیده ای هستند که از نفت خام به دست می آیند و دارای خصوصیات شیمیایی و فیزیکی مشابه هستند..در نفت خام مقدار کمی گوگرد، نیتروژن، اکسیژن و فلزات وجود دارد که در پالایشگاه ها به وسیله فرآیند و عملیات های ویژه ، تبدیل به هیدروکربن و مشتقات دیگر می شود که به وسیله آن طیف وسیعی از فرآورده ها و محصوالت نفتی و پتروشیمی به دست می آید.
سپهر شیمی قم در سال ۱۳۹۰ توسط عده ای از متخصصان با تجربه و علاقمند به صنعت کشور و با هدف ساخت و عرضه ی انواع حلالهای بی بو تاسیس گردید.تولید محصولاتی با کیفیت سبب گردید که سپهر شیمی قم ،سهم قابل توجهی از بازار فروش حلال های شیمیایی در ایران را به دست بگیرد.روغن کمکی dop،محلول وایت اسپریت و روغن وایت اسپریت از دیگر محصولات مهم ،مجموعه ی ما می باشد.مدیریت هماهنگ،نیروهای متخصص با تجربه،ارتباطات قوی و توانمندی اطلاعات با حرکت در مسیر آخرین قوانین و مقررات بازرگانی ، ما را توانمند ساخته است تا هرگونه فعالیت تجاری را با موفقیت به انجام برسانیم.


نفت خام سبک | سپهر شیمی

نفت خام سبک

دو جز اصلی نفت هیدروکربن و هیدروژن است که با ترکیب شدن این دو عنصر به فرم های مختلفی دست می یابیم. باید توجه داشت هیدروکربن ها از سوختن دی اکسید کربن و آب حاصل می شوند که با سوزاندن نفت خام حرارت بسیار بالایی ایجاد می شود. باید اذعان داشت نفت خام از هیدروکربن بدست آمده که اما مقدار اندکی سولفور، اکسیژن، نیتروژن و فلزات هم در آن وجود دارد که در پالایشگاه ها در نتیجه فرایند تقطیر به هیدروکربن های سبک و کوچک تبدیل می شوند.به این ماده نفت خام سبک می گویند که یک فراورده ارزشمندتر و گرانقیمت تر از نفت خام می باشد نفت خام سبک نفت مایعی است که چگالی پایینی دارد و در دمای اتاق (شرایط استاندارد دما و فشار) به راحتی جاری می‌شود. نفت سبک دارای ویسکوزیته پایین، وزن مخصوص کم و درجه ی‌ ای‌.پی.‌آی بالاست که در اثر نسبت بالای شکست‌های هیدروکربن ایجاد می‌شود و غالباً دارای مقدار کمی موم می‌باشد.
ما در سپهر شیمی قم متعهدیم تا با ارائه محصولات و خدماتی با کیفیت مطلوب و مقرون به صرفه و پاسخ دهی صحیح به نیاز های مشتریان همراه با رعایت تمام الزامات قانونی، نظارتی و دیگر مقررات مربوط به ذخیره و توزیع انواع حلال های بی بو برای بهبود خدمت رسانی به مشتریان به صورت مستمر بکوشیم.مجموعه ی ما ،فروشنده حلال ۴۰۲ صادراتی است و هم چنین  خرید و فروش حلال ۴۰۲ را نیز انجام می دهد.


نفت سفید

نفت سفید یکی از فراورده های پرکاربرد و پایه از نفت سبک که در بسیاری از صنایع در دنیای امروز مورد استفاده قرار میگیرد نفت سفید است . نفت سفید از حرارات دادن نفت خام تولید می شود و به آن به علت استفاده در مصارف خانگی به ان نفت خانگی نیز می گویند. اما امروزه نفت سفید به عنوان سوخت جتها و راکت ها استفاده شده و به ندرت به عنوان سوخت گرمایشی مورد مصرف قرار میگیرد.همانطور که گفته شد، نفت سفید به عنوان بخش اصلی سوخت هواپیما به شمار می‌آید که حدود ۶۰ درصد از کل این سوخت را تشکیل می‌دهد. البته انواع مرغوب و تصفیه شده این هیدروکربن به عنوان سوخت موشک مورد استفاده قرار می‌گیرند که آن‌را همراه با اکسیژن مایع، می‌سوازنند.علاوه بر این، از این ماده می‌توان به عنوان سوخت مصرفی وسایل گرمایشی و همچنین به عنوان پاک‌کننده (حلال) استفاده کرد. به علاوه، این ماده به نسبت بنزین، خطر آتش‌سوزی کمتری دارد و به عنوان خنک‌کننده در برخی فرآیندهای تولید فلزات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنایع نفتی نیز از این ماده برای شبیه‌سازی آزمایشات مربوط به خوردگی در میادین و تاسیسات نفتی بهره می‌گیرند.
سپهر شیمی قم با سرمایه گذاری در بازار حلال های بی بوی شیمیایی یکی از بزرگترین شبکه های پخش حلال ها در اصفهان و تهران را مدیریت می کند؛ همچنین محصولات و خدمات سپهر شیمی قم از طریق پرتال سایت قابل عرضه می باشد.محلول وایت اسپریت و حلال نفتی ۴۰۲ که از جمله مشتقات تصفیه ی نفت حام و نفت خام سفید می باشند،در مجموعه ی ما تولید می شود.

نفت سفید | سپهر شیمی

نفت بی بو | سپهر شیمی

نفت بی بو

یکی از فرآورده های بسیار مهم از نفت سفید، نفت بی بو یا حلال نفت بی بو است که با کاربرد بسیار گسترده ای در عرصه ی علم و صنعت مورد توجه اهالی صنایع قرار دارد. این مایع دارای شکل و ظاهری بی رنگ و بدون بو است که کمی سنگین تر از بنزین است این محصول از خانواده وایت اسپیریت ها است و به همین علت یک حلال آلی و پایدار محسوب می شود و خورندگی ایجاد نمی کند و از لحاظ عملکردی،دارای خاصیتی مشابه حلال ۴۰۲ است. نفت بی بو به علت تقطیر بالا، درصد خلوص زیادی دارد و در سه گرید تولید می شود.نفت بی بو به دو روش اسید واش و تقطیری تولید می شود اما می تواند از سایر فرآورده های سبک دیگر که مشابهت بالایی با نفت سفید دارد نیز به دست آید.نفت بی بو درصنایع رنگ و رزین، چسب سیلیکون، اسپری و حشره کش خانگی، واکس و پولیش؛ لاک وجوهر چاپ، موتورشو، انژکتورشو، ژل آتش زا و انواع شستشوی صنعتی کاربرد دارد و در سه گرید تولید می شود.
کاربردهای نفت بی بو:

این فرآورده ی نفتی کاربردهای بسیار زیادی دارد که از با اهمیت ترین آن می توان به صنایع تولید سموم و آفت کش ها از جمله آفت کشهای گیاهی و حشره کش های خانگی اشاره کرد.از آنجایی که حلال بی بو از فرآورده های آلی محسوب می شود در صنایع رنگ و رزین و همچنین در تولید جوهرهای چاپ و در ترکیب چسبها و درزگیر ها، به ویژه چسبهای سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرد.از دیگر مصارف این محصول در تولید ترکیبات آتش زا، شوینده موتور و انژکتور شوی ها و در تولید پولیش و واکس می توان اشاره کرد.هم چنین حلال نفت بی بو در صنعت شیشه بری به عنوان روان کننده ی دستگاه های برش شیشه مورد توجه می باشد.
سپهر شیمی قم علاوه بر تولید نفت بی بو، به فروش روغن کمکی dop و فروش مشابه حلال ۴۰۲ نیز مشغول می باشد.


روش های تهیه حلال نفت بی بو

روش تقطیری :برای تولید این محصول به وسیله روش برج تقطیر با ایجاد فشار اتمسفری زیاد نفت سفید به تدریج تقطیر می شود و ماده به دست امده از این عملیات هر چقدر سبک تر باشد ناشی از جدا شدن ناخالصی ها از ماده اصلی است و به همین جهت نفت بی بوی حاصل از این فرایند خالص تر بوده و البته گران قیمت تر می باشد.
روش اسید واش: از دیگر روش های متدوال در تهیه نفت بی بود تولید با استفاده از اسید سولفوریک است که به آن اصطالحا اسید واش می گویند. در این متد با استفاده از اسید سولفوریک بسیار غلیظ و با ترکیبات دیگری مثل آروماتیکها، سولفورها و ترکیبات رنگی مخلوط شده و آنها را از نفت سفید حذف می کند. به عبارت بهتر اسید سولفوریک با حذف آنها از نفت سفید آن را تصفیه می کند.
مجموعه ی صنعتی ما از بین روش های تهیه حلال نفت بی بو،دو روشی که بهترین و کارآمدترین روش هاست را انتخاب نموده تا محصولی با کیفیت را تولید نماید.
باتوجه به قیمت بالای حلال ۴۰۲ پالایشگاه ها و از طرفی عدم امکان سفارشی سازی و تغییر آنالیز حلال های پالایشگاه، گروه صنعتی سپهر شیمی قم توانسته با تولید نفت بی بو و حلال ۴۰۲ به روش تقطیری و اسید واش،مطابق با آنالیز دقیق درخواستی مشتریان یک تحول در صنعت شیمی ایجاد نموده و رضایت صاحبان محترم صنایع را جلب نماید.

خرید حلال بی بو| سپهر شیمی

روغن dop | سپهر شیمی

روش رنگ بری حلال نفت بی بو

روش رنگ بری حلال نفت بی بو:
 رنگ بری، بیشتر به واسطه خاک های رنگ بر،آرژیل و هیدرو سیلیک های طبیعی و منیزیم طی فرایند های شیمیایی انجام می شود.
روش بی بو کردن حلال نفت بی بو:

برای بی بو کردن نفت روشهای متعددی وجود دارد. برخی به وسیله کلرورو دوشو و کمی اسید سیتریک مخلوط و دکانته می کنند و به منظور از بین بردن کلر محتوی در ماده ،آهک اضافه نموده و میکس می کنند. بعد از این عملیات اسانس ها و مواد معطر مانند اسانس بهارنارج، سنجد، رز و ... برای خوش بو کردن محصول استفاده می کنند روش دیگر آنکه در این عملیات نفت بر پایه نفتاتیک به وسیله فرآیندهای مواد قطبی از نفت سبک حذف می شود و یا با استفاده از مواد دارای قابلیت بی بو کردن نفت است به بی بو کردن نفت اقدام می نمایند.
سپهر شیمی قم با نزدیک به یک دهه فعالیت در صنعت ساخت حلال های نفتی، در زمینه ی تولید وایت اسپریت مایع،وایت اسپریت ۴۰۲ و روغن وایت اسپریت و ... مشغول به فعالیت می باشد.لطفا جهت ثبت سفارش و راهنمایی بیشتر با واحد پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید.