روغن کمک dop

سپهر شیمی

هدف تولید روغن کمک dop

روغن دی او پی از گروه فتالات هاست و یکی از مهمترین افزودنی های مختلفی است که برای مصارف و تولید محصولات گوناگون به پلیمر افزوده می شود. این روغن یک نوع نرم کننده به شمار می رود و برای افزایش انعطاف و در عین حال مقاومت گرانول و نرم کردن از آن استفاده می شود. روغن dop ویژگی های مختلفی دارد که موجب استقبال تولیدکنندگان و گسترش موارد مصرف آن می شود. اما قیمت بالای آن سبب شده تا تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی و شیمایی جهت کاهش هزینه های تولیدکنندگان صنعت گرانول و محصولات الاستیکی و پلاستیکی، محصول دیگری را به نام روغن کمکی dop جهت توانبخشی، متعادل سازی و به صرفه نمودن قیمت روغن dop تهیه نموده و در اختیار آن مراکز تولیدی قرار دهند. در واقع  هدف تولید روغن کمک dop همان است که بیان شد.روغن کمک dop بر پایه گازوئیل ساخته می شود. گازوئیل از سوختهای دیزلی به حساب می آید اما به واسط چربی بالایی که دارد می تواند در تولید این محصول بسیار موثر واقع شود. روغن کمک dop روان کننده و براق کننده های pvc و مدیاپلاست است و میتوان تا حدود ۳۰ % از آن را به همراه روغن dop در تولید محصوالت استفاده کرد، بدون آنکه خواص فیزیکی و شیمیایی روغن dop تغییر کند و تولیدکننده می تواند با استفاده از آن محصولات با کیفیت تری را تولید کند.سپهر شیمی قم یکی از تولیدکنندگاه فعال در عرصه تولید روغن کمک dop، حلالهای بی بو و حلال ۴۰۲ می باشد.این واحد صنعتی با تکیه بر دانش متخصصان و نیروهای پرتلاش بومی توانسته دست به تولید روغنی با کیفیت و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی بزند.ما با افتتاح خط تولید جدید خود، بیش از پیش اراده ی خود را بر محقق کردن اصل بنیادی و اساسی تولید ملی استوار کرده ایم و همواره بر آن بوده ایم که محصولی با کیفیت و ممتاز به دست شما مشتریان عزیز برسانیم.


سپهر شیمی

ویژگی های روغن DOP

از جمله ویژگی های روغن DOP که باعث شده مورد استقبال تولید کنندگان گرانول PVC قرار گیرد می توان به ویزگی های زیر اشاره کرد :
نامحلول بودن در آب :یکی از مهم ترین ویژگی های روغن DOP که باعث شده مورد توجه سازندگان گرانول قرار بگیرد این است که در آب حل نمی شود ، که این قابلیت می تواند هم خوب باشد و هم بد ، ولی از نظر این که روغن DOP باعث آلودگی آب و در نتیجه باعث آسیب رسیدن به محیط زیست نمی شود یک مزیت محسوب می شود . ولی با توجه به این که روغن DOP در صنعت گرانول سازی مورد استفاده گسترده قرار می گیرد همین حل نشدن در آب به صورت یک ضرورت در آمده است ،
بی رنگ بودن :از دیگر مزایای روغن DOP رنگ شفاف آن است ، که باعث می شود گرانول انعطاف پذیر شود ، بدون این که رنگ آن عوض شود ، زیرا برای ساخت گرانول افزودنی های زیادی به آن اضافه می شود.
بی بو بودن :یکی از مشکلات اصلی در صنعت گرانول و به طور کلی پتروشیمی، بوی بد و نامطبوع افزودنی های مورد استفاده است. خوشبختانه این روغن فاقد بو است و به همین دلیل محدودیتی از این نظر در استفاده از آن وجود ندارد.
سپهر شیمی
با اعتقاد به تحقیق و توسعه و تولید محصولی با کیفیت و تلاش گروهی متخصصان توانسته عملیات ساخت روغن کمک dop را بصورت حرفه ای انجام دهد، بطوریکه سالیانه حجم وسیعی از تولیدات خود را به بازار مصرف عرضه می کند.تولید حلال ۴۰۲،تولید حلال های بی بو و تولید وایت اسپریت از دیگر خدمات مجموعه ی سپهر شیمی می باشد.


قابلیت حل شدن در روغن های معدنی :همان طور که حل نشدن روغن DOP در آب یک مزیت محسوب می شود ، حل شدن آن در روغن های معدنی هم یک مزیت مهم به حساب می آید ، زیرا در ترکیب با سایر روغن ها مشکلی ایجاد نمی کند . تاثیر روغن DOP در صنعت گرانول :تاثیر روغن DOP در صنعت گرانول، افزایش انعطاف پذیری و شکل پذیری و نرمی محصول است. این روغن که یکی از بهترین روان کننده ها به شمار می آید، در تغییر ساختار گرانول نقش دارد. از این روغن هم در فرآیند تولید گرانول های نو و هم در تولید گرانول های بازیافتی استفاده می شود. گرانول هایی که به آن ها روغن DOP افزوده شده است، انعطاف پذیری بالایی دارند و بهتر شکل می پذیرند. یکی از بزرگترین محدودیت های پی وی سی، انعطاف پذیری و نرمی پایین آن است. به همین دلیل موارد استفاده از پی وی سی محدود می شود چرا که در تولید محصولاتی که باید نرم و منعطف باشند نمی توان از آن استفاده کرد. برای رفع این مشکل در حین تبدیل PVC به گرانول، از روغن DOP استفاده می شود. این روغن که انعطاف پذیری گرانول را به شکل چشمگیری افزایش می دهد، با بافت و ساختار گرانول PVC سازگار است و به راحتی از بافت PVC جدا نمی شود.
سپهر شیمی با دارا بودن امکانات و ماشین آلات مجهز ،توان ارائه مشابه حلال ۴۰۲ ، وایت اسپریت دندان ، حلال نفتی ۴۰۲  و انواع حلال صنعتی را دارد.همچنین با انجام آزمایش های مورد نیاز جهت ارزیابی مواد اولیه و محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای جهانی امکان ارائه نتایج به مشتریان را نیز دارا می باشد.

سپهر شیمی

به طور خلاصه تاثیر روغن DOP در صنعت گرانول را می توان در موارد زیر جمع بندی کرد:
۱-روغنDOP از سختی و شکنندگی اولیه PVC کاسته و انعطاف پذیری و شکل پذیری محصول را افزایش می دهد و این کار را بدون آن که در استحکام و انسجام محصول اثر منفی بگذارد. انجام می دهد .
۲- روغن DOP موجب کاهش دمای ماده مذاب به حدی کمتر از دمای تخریب می گردد.
۳- با افزودن این روغن چگالی ماده مذاب کاهش می یابد.کاهش چگالی منجر به یکنواخت شدن ماده مذاب می شود که نتیجه نهایی آن، تولید محصولی با یکنواختی بالاست.


سپهر شیمی

موارد مصرف روغن DOP

دی اکتیل فتالات دی او پی ، یکی از مهم ترین نرم کننده های انواعی از پودر پی وی سی است. این ماده در یک راکتور مجهز به همزن در مجاورت کاتالیزور با دو ماده اولیه دو اتیل هگزانول و انیدرید فتالیک تولید می شود و مراحل تولید روغن دی او پی, عبارتند از :استریفاکسیون بازیابی الکل مازاد و صاف کردن.موارد مصرف روغن DOP در صنایع چرم مصنوعی ،گالینگور، کفش، رنگسازی، شیلنگ سازی ،اسباب بازی، کابل سازی ،گرانول سازی، فیلتر هوا ،توپ سازی ،نوار دور شیشه و... می باشد که بازاری بکر با مصرف بالا می باشد که یک بازار و فروش تضمین شده را در پی دارد. مجموعه ما با تکیه بر تجربه و دانش کافی و بهره گیری از تیمی متخصص در این زمینه علاوه بر دانش فنی تولید و احداث خط تولید روغن دوپی DOP با داشتن فرمولاسیون مهندسی شده باعث کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت محصول نهایی باعث افزایش سودآوری در تولید این محصول می گردد. با ۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰ میلیون تومان درآمد حداقل ماهانه، ۱۰۰ میلیون تومان را بصورت کانتینیوس وادامه دار و خدمات فنی مهندسی پس از راه اندازی و ایجاد واحد R&D و افزودن دیگر واحد های تولیدی در زمینه صنعت روغن و روانکار ها داشته باشید.

مجموعه ما با تکیه بر تجربه و دانش کافی و بهره گیری از تیمی متخصص در این زمینه علاوه بر دانش فنی تولید و احداث خط تولید روغن دوپی DOP با داشتن فرمولاسیون مهندسی شده باعث کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت محصول نهایی باعث افزایش سودآوری در تولید این محصول می گردد.حلال ۴۰۲ بندرعباس،حلال ۴۰۲ کرمانشاه و حلال ۴۰۲ اصفهان از مهمترین محصولات تولیدی سپهر شیمی قم می باشد.جهت آشنایی بیشتر با روند کاری ما به مقاله ی آشنایی با نفت بی بو و کاربرد و خواص آن مراجعه نمایید.