بلاگ شرکت سپهر شیمی

مقالات تخصصی در رابطه با انواع مواد شیمیایی

ژ 1-9

از آنجایی که نفت ماده اولیه تشکیل دهنده بسیاری از محصولاتی است که ما امروزه در زندگی با آن ها سر و کار داریم، در این مقاله از سایت کوکا کاربرد های نفت خام در زندگی روزمره را گردآوری کرده ایم.

ژ 1-12

نفت ماده اولیه تولید کننده بسیاری از مواد پلاستیکی و شیمیایی اطراف ما است. برای استفاده از نفت خام بایستی فرایند تصفیه روی آن انجام شود تا بتوان از آن برای تولید محصولات مختلف استفاده کرد.

ژ 1-10

نفت بی بو مایعی سفید، بی رنگ و بی بو می­باشد که کمی سنگین­تر از بنزین است. این محصول به لحاظ شیمیایی پایدار بوده و خورندگی ایجاد نمی کند. این فرآورده عمدتاً بر پایه نفت سفید هستند.

ژ 1-13

نفت خام یا پترولیوم بطور طبیعی در زیر زمین یافت می شود و پس از استخراج تبدیل به سوخت و فرآورده های دیگر می شود. نفت یک سوخت فسیلی است به این معنی که در طی تجزیه مواد آلی...

ژ 1-11

حلال های صنعتی امروزه به یکی از مهمترین مواد مورد استفاده در صنعت تبدیل شده اند. حلال های صنعتی انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربردشان به دسته های مختلفی تبدیل میشوند.

ژ 1-14

روغن دی او پی از گروه فتالات هاست و یکی از مهمترین افزودنی های مختلفی است که برای مصارف و تولید محصولات گوناگون به پلیمر افزوده می شود. این روغن یک نوع نرم کننده به شمار می رود.